Contabil junior

Industrie: Departament: Oraş: Nivel experienţă: Tip job:

Obiective:

IHM Total Consult isi mareste echipa. Daca esti pasionat de domeniul economic te asteptam in echipa noastra.

Responsabilitati:

  • Emite si inregistreaza facturile catre clienti;
  • Efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Intocmeste deconturile de cheltuieli;
  • Inregistrarea in evidentele contabile a facturilor de  furnizori si de clienti
  • Colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata sau incasare, deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma
  • Descarcarea de cheluieli si venituri in avans;
  • Inregistrare si emitere facturi, note de receptie, etc

Profil:

  • Studii superioare de  profil economic;
  • Cunoștințe avansate operare PC (MS Office);
  • Persoana responsabil(a), bună capacitate de organizare și stabilire a priorităților
  • Atitudine pozitiva, fire comunicativa si proactiva;
  • Capacitate de a lucra cu termene limita;