Mecanic sef ferma Agricola

Industrie: Oraş: Nivel experienţă: , Tip job:

Obiective:

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice de specialitate: mecanic (preferabilin domeniul agricultura);
  • Experienta in activitatea de mentenanta;
  • Cunostinte si experienta in aplicarea metodelor de mentenanta preventiva;
  • Sa posede cunostinte specifice activitatii de mentenanta a utilajelor de tipul: tractoare, combina, etc;
  • Abilitati de analiza si sinteza;
  • Capacitate si experienta in luarea deciziilor privind : organizarea si conducerea echipelor de reparatii din subordine;
  • Loialitate si integritate;
  • Abilitati de comunicare, informare, prezentare si lucru in echipa;
  • Viziune de ansamblu, orientare spre rezultate si eficientizare procese;
  • Disponibilitate pentru munca de teren;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • PC: Utilizare Microsoft Office (Word, Excel).

Descrierea jobului

  • Intocmeste si asigura executia programul de intretinere, reparatii si de inspectii;
  • Urmareste si asigura monitorizarea indicatorilor de performanta pentru sectorul mentenanta;
  • Ofera indrumari tehnice personalului din subordine si participa efectiv la lucrarile de reparatie;
  • Organizeaza actualizarea documentatiei tehnice (documente, schite, desene istoria de intretinere);
  • Estimeaza costuri, analizeaza riscurile si utilizeaza standarde de intretinere;
  • Urmareste optimizarea sarcinilor de intretinere in conditii de siguranta si eficienta;
  • Comanda piesele necesare, negociaza si urmareste derularea contractelor cu furnizorii de materiale, piese de schimb si prestatorii de servicii specifice ariei de activitate;
  • Ofera un feedback tehnic si organizatoric cu privire la activitatea executata;
  • Controleaza executarea activitatilor de mentenanta: inspectii, opriri planificate si accidentale;
  • Asigura management in aria lui de activitate in ceea ce priveste siguranta in munca, calitatea, termenele de executie, buget si protectia mediului.