Referent achiztii

Industrie: Departament: Oraş: Nivel experienţă: Tip job:

Obiective:

Descriere post:

  1. Optimizarea, monitorizarea si asigurarea stocurilor de produse;
  2. Întocmirea şi lansarea catre furnizori a comenzilor in timp util si urmarirea derularii acestora;
  3. Mentinerea si dezvoltarea legaturii cu furnizorii  (corespondenta, rezolvare probleme operative);
  4. Transmiterea catre furnizori a informatiilor necesare intocmirii tuturor documentelor de aprovizionare;
  5. Asigura suport in derularea relatiei de colaborare cu furnizorii;
  6. Asigura organizarea activitatii de aprovizionare cu materii prime necesare, in conditiile asigurarii permanente a unui stoc optim;
  7. Prospectarea pietei in cautarea furnizorilor capabili de performante ridicate in calitate, pret si timp.

Candidatul ideal:

  1. Capacitate foarte buna de comunicare si relationare atat cu clientii cat si cu colegii;
  2. Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
  3. Experienta anterioara pe o pozitie similara – constituie un avantaj;
  4. Abilitatile de negociere – constituie un avantaj;
  5. Organizare personala, capacitate de a selecta prioritatile, de a lucra cu sarcini multiple.